Copyright © 2023 SP9KAG

Informacje starsze niż jeden rok przenoszone są do archiwum

 Statystyki

Wrzesień 2022

Czesław SP9FZU uczestniczył w XXXVIII hiszpańskiej edycji specjalnych znaków wywoławczych SDC, upamiętniających obchody Dnia Asturii i jego patronkę Santina de Covadonga. Efektem jego udziału w tej akcji dyplomowej są pamiątkowe certyfikaty I ciekawa karta QSL.

08.10.2022

W ramach obchodów 75-lecia działalności Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach, stacja klubowa pracowała z terenu Szkoły pod okolicznościowym znakiem 3Z75ZSL Operatorzy pracowali w pasmach UHF oraz 80 i 40 metrów, przeprowadzając wiele łączności ze stacjami krajowymi i zagranicznymi.

Operatorami stacji byli Czesław SP9FZU, Zenek SQ9CND, nauczyciel Zespołu Szkół Franciszek SQ9NFB, oraz Kuba - uczeń tej Szkoły I członek Klubu.

Za uczestnictwo w obchodach jubileuszowych, otrzymaliśmy podziękowania od Dyrekcji, Grona pedagogicznego, Pracowników, oraz Uczniów tej placówki.

18.10.2022

Prezes Klubu Czesław SP9FZU został zaproszony do Radia i Telewizji IMPERIUM w Gliwicach, w celu przeprowadzenia pokazowej łączności amatorskiej. Ze względów technicznych łączność została przeprowadzona z ręcznego radiotelefonu,  na przemienniku gliwickim SR9GC.

Przebieg łączności można obejrzeć klikając na link: https://www.youtube.com/watch?v=L9bSkusZf3I

Grudzień 2022

Stacja klubowa uczestniczyła w akcji dyplomowej zorganizowanej z okazji 95 lat Polskiego Radia Katowice.

Efektem uczestnictwa jest zdobycie trzech dyplomów:

- za łączności emisją SSB

- za ączności emisją CW

- za łączności MIXED

 

Operatorem stacji był Czesław SP9FZU

18 i 21.01.2023

Stacja klubowa SP9KAG pracowała na pasmach HF z zabytkowej Radiostacji Gliwice Muzeum w Gliwicach. Okazją do pracy z tego zabytkowego miejsca była przypadająca w dniu 18 stycznia br. 120. rocznica pierwszej transatlantyckiej łączności Marconiego z USA do Wielkiej Brytanii.

https://www.qrz.com/db/KM1CC  https://www.facebook.com/KM1CC

Poniżej link ze strony Muzeum Gliwice z tego wydarzenia pt. "Radiostacja Gliwice nadaje"

http://muzeum.gliwice.pl/pl/wydarzenia/radiostacja-gliwice-nadaje


W dniu 21 stycznia pracowaliśmy z okazji 122 rocznicy przesłania pierwszych sygnałów radiowych przez Marconiego na odległość 186 mil. Sygnały zostały odebrane z St. Catherines Isle Wight.

https://www.facebook.com/lizardwirelessstation/  https://www.qrz.com/db/GB4LWS


O naszych imprezach w dniach 18 i 21 stycznia 2023 r. w zabytkowej  Radiostacji Gliwice napisano w Komunikacie PZK nr 03/2023 r. z dnia 18.01.2023 r.


Kilka fotek z tych wydarzeń znajdziesz w naszej galerii zdjęć.


22-23.04.2023

Uczestniczyliśmy w zawodach SP DX RTTY Contest w kategorii Single Operator All Band.

Operatorem stacji był Jacek SP9CXN, który zrobił 265 łączności, pod okoliczniściowym znakiem 3Z75ZSL

13.05.2023

Podczas odbywającej się w dniu 13 maja 2023r. Nocy Muzeów, zorganizowaliśmy w zabytkowej hali nadajnika Radiostacji Gliwice1 wystawę zabytkowych urządzeń związanych z radiokomunikacją, i uruchomiliśmy okolicznościową stację pracującą pod specjalnym znakiem HF9MUZEUM2.

Liczni zwiedzający z dużym zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty, oraz przyglądali się pracy naszej stacji okolicznościowej. Niektórzy próbowali swoich sił nawiązując po raz pierwszy w życiu łączności w paśmie 80 metrów pod czujnym okiem operatora.

Operatorami stacji okolicznościowej byli koledzy: Czesław SP9FZU, Marek SP9TCB, Zenek SQ9CND, Kuba, oraz Andrzej SP9SDX.

Dziękujemy pracownikom Muzeum Gliwice - Radiostacja Gliwice: Pani Ewie Wosz i Panu Zbigniewowi Golaszowi za udostępnienie nam zabytkowego pomieszczenia radiostacji, oraz za współpracę.


1 http://muzeum.gliwice.pl/pl/zwiedzaj/radiostacja-gliwice

2 https://www.qrz.com/db/HF9MUZEUMWięcej fotek w naszej galerii >>>

08-09.07.2023

Wzięliśmy udział w zawodach IARU HF World Championship w kategorii Single Operator All Band CW. Stacja klubowa SP9KAG z operatorem Jackiem SP9CXN przeprowadziła  364 łączności.

08.07.2023

Centrum Handlowe AUCHAN w Gliwicach jest organizatorem cyklicznej imprezy pod nazwą „Garażowa Wyprzedaż”.

My również uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. W pasażu C.H. AUCHAN oprócz wystawionych szpejów, uruchomiliśmy radiostację TRX YAESU FT-991A  w paśmie 70cm na przemienniku gliwickim SR9GC. Nawiązaliśmy wiele łączności pod znakiem klubowej radiostacji SP9KAG informując korespondentów o tym gdzie, co i jak. Stoisko nasze cieszyło się zainteresowaniem klientów C.H. AUCHAN.

W przedsięwzięciu uczestniczyli koledzy: Andrzej SP9SDX, Edward SP9WZB, Piotr SP9BIF i Marek SP9TCB.

O „Garażowej Wyprzedaży” można poczytać klikając na link: https://www.auchangliwice.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/news/garazowa-wyprzedaz/cmsitem_00054452

Poniżej kilka fotek z tej imprezy.

03.09.2023

W niedzielę 3 wrześia 2023 roku Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zorganizowało X Piknik Seniora. Piknik odbył sięw malowniczym gliwickim parku Chopina. Na licznych stoiskach poszczegóne organizacje prezentowały swoje osiągnięia i propozycje dla odwiedzających Piknik.

Nasz Klub też miał swoje stoisko z uruchomionymi stacjami Yaesu FTDX-10 i Yaesu FT-991A. Seniorzy i nie tylko, mieli okazję do zapoznania się z naszym hobby i do przeprowadzenia swoich pierwszych łączności w eterze.

Kilka fotek z Pikniku poniżej.